Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Rok 1993

Ulica Sezamkowa

Fantastyczna, amerykańska, bajeczna Ulica Sezamkowa! wspomnienie dzieciństwa lat 90...

kolejka

Los del Rio - "Macarena"

Ten utwór choć z początku lat 90 śmiało może konkurować z innymi "szmulami" epoki "eighties". Zespół Los Del Rio znany z wykonań rumby, salsy i innych odmian "latynowskiego country" dzięki tej piosence poznał cały świat.

kolejka

Milano - "Bara, Bara, Bara"

Lubi czy nie, ale czy jest w Polsce ktoś kto nie zna tego refrenu? Grupa istniała do 2000 roku. Obecnie pod tą nazwą występują nowi muzycy za zgodą oryginalnego producenta i klawiszowca Tomka Sidoruka a hit doczekał się "dance-owego" wznowienia z prawdziwym teledyskiem w otoczeniu młodszych dziewcząt.

kolejka

Faith No More - "Easy"

Klasyczną łzawą balladę Lionela Richiego kalifornijska formacja pozbawiła łez nadając jej nieco pastiszowy charakter. W efekcie jest to jeden z lepszych kowerów muzyki rockowej a na pewno bardziej pamiętany niż oryginał.

Chłopcy z Placu Broni - "Kocham Cię"

Piosenka z trzeciej płyty zespołu, której słowa do dziś można spijać ły"sz"kami.

kolejka

Annie Lennox - "Love Song For A Vampire"

Choć ta piosenka pojawiła się tylko na końcowych napisach filmu "Dracula" Coppoli to zapadła w pamięć, tak samo jak obraz i ilustracyjna muzyka Wojciecha Kilara. Takich wampirów już nie ma, teraz uwodzą, piszą pamiętniki albo imprezują i piją "prawdziwą krew".

Varius Manx - "Piosenka Księżycowa"

Jeden z wczesnych teledysków grupy stworzony przez Yaha Paszkiewicza z czasów gdy śpiewała wspaniała Anita Lipnicka. Kolejne wokalistki to już tylko orła cienie...