Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Rok 1965

Mój pierwszy samochód – Zdjęcie wykonane w 1965 roku na rynku w Olkuszu

Mój pierwszy samochód

Zdjęcie wykonane w 1965 roku na rynku w Olkuszu

kolejka

Kalina Jędrusik - "Ja Się Boję Sama Spać"

Jedna z wielu pamiętnych piosenek ikony polskiego aktorstwa lat 60 i 70. Takie hity jak "Bo we mnie jest sex", "Nie budź mnie" czy inne z Kabaretu Starszych Panów trzeba przypominać. Zmarła 7 sierpnia 1991 roku.

Piotr Szczepanik - "Żółte Kalendarze"

Połowa lat 60. Zgniły zachód żyje wojną w Wietnamie a w Polsce chodzimy rozmarzeni.

Bob Dylan - "Like a Rolling Stone" (live)

To prawdopodobnie najważniejszy utwór muzyki rockowej (renomowany magazyn Rolling Stone sklasyfikował go na miejscu 1 z listy 500!), jeden z najchętniej przerabianych (niektóre covery są nie mniej uznane i popularne), ale i obecnie najdroższy. 24 czerwca 2014 roku manuskrypt z tekstem piosenki sprzedano za ponad 2mln USD!

France Gall – Francuska piosenkarka, zwyciężczyni konkursu Eurowizji 1965

France Gall

Francuska piosenkarka, zwyciężczyni konkursu Eurowizji 1965

kolejka

Marzenie każdego strażaka

Pół wieku temu, każdy strażak marzył, aby w jego strażnicy znalazł się podobny wóz

kolejka

Jelcz 043

Kiedyś luksus i naturalny widok, dzisiaj legenda. Trzeba sporo zaparcia by odbudować coś takiego!

Bolek i Lolek na wakacjach: Fałszywy dziadek - Odcinek 4

Czwarty odcinek serii "Bolek i Lolek na wakacjach", polskiego serialu animowanego zrealizowanego w latach 1965-1966 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jest to drugi z kolei cykl filmowy opowiadający o przygodach Bolka i Lolka. Każdy z odcinków przedstawia jedną przygodę tytułowych bohaterów na wakacyjnym szlaku.

Bolek i Lolek na wakacjach: Na biwaku - Odcinek 6

Szósty odcinek serii "Bolek i Lolek na wakacjach", polskiego serialu animowanego zrealizowanego w latach 1965-1966 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jest to drugi z kolei cykl filmowy opowiadający o przygodach Bolka i Lolka. Każdy z odcinków przedstawia jedną przygodę tytułowych bohaterów na wakacyjnym szlaku.

Bolek i Lolek na wakacjach: Grzybobranie - Odcinek 2

Drugi odcinek serii "Bolek i Lolek na wakacjach", polskiego serialu animowanego zrealizowanego w latach 1965-1966 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jest to drugi z kolei cykl filmowy opowiadający o przygodach Bolka i Lolka. Każdy z odcinków przedstawia jedną przygodę tytułowych bohaterów na wakacyjnym szlaku.