Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

08 Nr 48-Z- 5-871

Obywatelki i Obywatele

Obwieszczamy, co następuje!

Witamy wszystkich w kolektywnym gronie ludzi uwielbiających wycieczki w dobrze kojarzące się czasy beztroski, młodości i dzieciństwa, do epoki znanej pod nazwą PRL! To przede w niej, ale także w latach przed i po niej następujących miejsce miały rzeczy, o których być może mało kto już pamięta, a których przypomnienie warte jest odnotowania. Wszak, czy nie mawiał słusznie klasyk, że „,lubimy to co znamy, co gdzieś zasłyszeliśmy, co było naszym udziałem?” Pragniemy abyś czuł się u nas jak w domu. Stąd też nasze poczynania orientujemy wokół 5 fundamentalnych postulatów programowych.

1. Dzielimy się naszym narodowym dobrem
Promujemy to co naszej, polskie, z czego jesteśmy dumni i co nam sprawia radość! Jesteś w posiadaniu zdjęcia, video, tekstu, plakatu, czy rysunku, który żywo rozbudza wspomnienia, śmieszy do łez, bawi do rozpuku lub mrozi krew w żyłach? Nie czekaj, działaj! Dodaj swoje „wspomnienie” do komitetu kolejkowego, badaj reakcję kolektywu, czytaj komentarze, bądź inicjatorem żywej fali wspomnień, która sprawić może iż trafisz na czoło kolejki, a stamtąd już prosta droga na stronę główną.
2. Dobrze się bawimy
Jako, że serwis ma charakter rozrywkowy, staramy się odchodzić jak najdalej od powagi, sztywności, utartych manier i niezrozumiałych konwenansów. Patrzymy na świat przez różowe okulary, z uśmiechem na twarzy i pogodą ducha. Czego i Wam życzymy!
3. Przestrzegamy zasad ogólnie pojętej kultury
Nie używamy zwrotów powszechnie uznanych za obelżywe, nie obrzucamy się inwektywami, nie podkładamy sobie świń, nie szufladkujemy. Mamy otarty umysł, oczekujemy tego, co dobre. Kolektyw i w nim uczestnictwo to niejakie zobowiązanie. Nie przestrzegającym tej zasady nie wróżymy nic dobrego, poza kulturalnym ciosem w r** przez Pana Zenka! Pan Zenek gwoli ścisłości jest młodszym kierownikiem Pewexu.
4. Retrosentymentalna siła jest w nas
Kochamy wspomnienia, uwielbiamy się w nie zanurzać, przywoływać je i rozmawiać o nich. Nasz dobrze zaprojektowany mózg wybiórczo zapamiętuje miłe, ciepłe chwile, zacierając przy tym to, co szare, przykre i smutne. Tak jest nam lepiej żyć w cywilizacyjnej dżungli, biegu i zmaganiu się z codziennościami.
5. Życie pisze najlepsze scenariusze
Dotykamy sfery socjologii, różnic płci, przyzwyczajeń i nawyków. Wskazujemy co i gdzie się polepszyło, co było inne i dlaczego. Często jeden komentarz, jedna złota myśl, czy przywołana anegdota bywa przyczynkiem długiej i rześkiej fali wspomnień, a te jak wiadomo są bezcenne.
Za Kierownika
Wydziału Obywatelskiego