Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Mówią o nas

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami artykułów, w których pojawiają się informacje nt. Peweksu

Pewex.pl - rusza nowy serwis twórcy JoeMonster i Demotywatorów

Startuje serwis Pewex.pl, założony i prowadzony przez Sebastiana Leśniaka, wcześniej przez wiele lat związanego z Wirtualną Polską, oraz Mariusza Składanowskiego, twórcę m.in. JoeMonster i Demotywatorów. Docelowo nowa witryna ma działać jako e-sklep.(...)

Przeczytaj artykuł

Pewex się odradza

Chyba wszyscy, którzy skończyli 30 lat pamiętają sklepy Pewex. Logo z charakterystycznym "P" kojarzyło się wszystkim z Zachodem, a więc z życiem w dostatku. Nie dość, że w Peweksach płaciło się dolarami (które wówczas miały niesamowitą wartość), to jeszcze półki tych sklepów uginały się od towarów. Ale było w Peweksie też coś swojskiego. To pod nim wystawali całe dnie cinkciarze, którzy handlowali nielegalnie dewizami. To tu, szczęściarze, którzy wyjeżdżali za żelazną kurtynę zaopatrywali się w wyborową i lepsze papierosy. No i te peweksowskie jeansy, które były marzeniem każdego nastolatka... Aż dziw bierze, że marka Pewex miała takie problemy. Ale, kto wie, być może właśnie się one kończą? Znaleźli się biznesmeni, którzy chcą reaktywować dawną potęgę

Przeczytaj artykuł

Joe Monster reaktywuje markę Pewex

Osoby znane z internetowej satyry planują biznes handlowy. Przy okazji reaktywują starą markę sklepów.

Przeczytaj artykuł

Twórcy serwisu Joe Monster reaktywują markę Pewex

Spółka Pewex.pl uruchomiła serwis o takiej samej nazwie. Początkowo ma być to "retrospektywny klub wspomnień", a docelowo serwis handlowy i ogólnopolska sieć lokali. Spółka ma wszelkie prawa do znaku handlowego Pewex. Za biznesem stoją twórcy Monster Media Group, do których należą, m.in. serwisy joemonster.org i demotywatory.pl

Przeczytaj artykuł

DLACZEGO CHŁOPAKI Z PRUSZCZA CHCĄ REAKTYWOWAĆ PEWEX? NA MOJE PYTANIA ODPOWIEDZIAŁ SEBASTIAN LEŚNIAK

Pisze o marce Pewex w kontekście dzisiejszych informacji. Chłopaki z Joe Monster/Demotywatorów (czyli grupa MMG) reaktywują tę kultową i znaną markę. Pewex.pl tworzy Sebastian Leśniak (80%), wiceprezes Monster Media Group i Mariusz Składanowski (20%), prezes MMG, założyciel i twórca Demotywatorów i pozostałych serwisów ze stajni MMG.

Przeczytaj artykuł

Pewex reaktywacja

Chodziło się tam z dolarami lub z bonami towarowymi PKO. Przede wszystkim po to, by posmakować luksusu i kupić to, co niedostępne w innych sklepach, nawet spod lady – Lego, Barbie, wymarzone jeansy, drogie alkohole i słodycze.

Przeczytaj artykuł

Nowy serwis twórców JoeMonster i Demotywatorów - Pewex.pl

Rusza serwis Pewex.pl, którego twórcy animują dobre wspomnienia w stylu retro. Bez ideologicznego zadęcia przywołują chwile, który dla wielu były czasem dzieciństwa i młodości.

Przeczytaj artykuł

Choć jeszcze nie ruszył, już ma 361 tys. fanów. Pewex wraca do Polski

Mariusz Składanowski i Sebastian Leśniak, twórcy portali Demotywatory.pl i JoeMonster.org startują z kolejnym projektem. Pewex.pl ma być nie tylko stroną przywołującą wspomnienia z dawnych czasów, ale również sklepem z unikatowymi towarami.

Przeczytaj artykuł

Facebookiem rządzi PRL. Dlaczego młodzi chcą powrotu Polo-Cockty, gumy z Kaczorem Donaldem i wody z saturatora?

Stronę "Pewex" na Facebooku lubi 189 tys. osób, "Born in the PRL" aż 215 tys. Każda ze stron, pod zdjęciami popularnych produktów zbiera setki, jeśli nie tysiące komentarzy i "lajków". Dobrze radzą sobie też sklepy, sprzedające stylizowane na czasy PRL-u gadżety i koszulki. Skąd ta fascynacja?

Przeczytaj artykuł

PEWEX POWRACA

Czym był Pewex - osobom wychowanym w czasach PRL-u nie trzeba tłumaczyć. Tym urodzonym nieco później - wyjaśnijmy, że była to sieć sklepów walutowych, w których można było kupić towary importowane i trudno dostępne. To tam, za tak zwane dewizy, niektórzy kupili swoje pierwsze dżinsy, klocki Lego lub puszkę napoju Fanta.

Przeczytaj artykuł

Firmy chętnie inwestują w powroty znanych marek

Zazwyczaj reaktywowanie nawet nieco już zapomnianego brandu 
jest prostsze niż budowanie od podstaw zupełnie nowego. Ursus, Frugo to tylko dwa ostatnie przykłady udanych powrotów marek na rynek, a niedługo mogą do nich dołączyć kolejne, jak choćby Pewex. Polskie firmy, podobnie jak zachodnie, coraz częściej decydują się na reaktywację zapomnianych nazw.

Przeczytaj artykuł

Od Demotywatorów do Pewexu

Przedstawiciele Monster Media Group, znani z Demotywatory.pl czy Mistrzowie.org, otworzyli Pewex.pl. Serwis przenosi w lata 50., 60., 70, 80. Niedługo ma też sprzedawać.

Przeczytaj artykuł