Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Profil użytkownika

krzkw

Zamieszcza eksponaty od: 9 października 2013 - 21:56
Ostatnio: 23 stycznia 2014 - 20:58
  • Eksponatów na głównej: 1 z 7
  • Punktów za eksponaty: 374
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
kolejka

Fiesta - Kupię Skodę na wodę

Piosenka zawiera lokowanie produktu ;). Autor tekstu, Jacek Skubikowski wspaniale przewidział przyszłość. Łady na gaz już były, może teraz czas na samochody na wodę? Ktoś woził się Ładą albo może Polonezem na gaz? "Kupię Skodę na wodę" to największy przebój żeńskiego zespołu "Fiesta".

kolejka

Wei Wei - Kocham cię życie (Sopot '87)

Chinka śpiewająca w swoim ojczystym języku wielki przebój Edyty Geppert "Kocham cię życie". Takie cuda tylko w Sopocie :)
Do końca lat 80. podczas sopockiego festiwalu miał miejsce tzw. dzień polski, podczas którego artyści zza granicy śpiewali polskie piosenki. Niektórzy porywali się na śpiew po polsku, większość decydowała się na prezentowanie naszych przebojów w innym języku. Ten sprytnie wymyślony konkurs miał na celu promocję polskiej piosenki za "żelazną kurtyną".

kolejka

Krzysztof Antkowiak - Zakazany owoc (Opole '88)

Wielka gwiazda dziecięcej piosenki schyłkowego PRL-u i początku III RP, czyli Krzysztof Antkowiak. To był bodaj jego największy przebój (dzięki któremu, nota bene, otrzymał wyróżnienie podczas festiwalu w Opolu w '88 roku).
Znak czasów - świat 15-latka jeszcze kilkanaście lat temu był pełen "zakazanych owoców" odkrywanych razem z kolegami i koleżankami. Dzisiaj, coraz mniej nastolatków pewnie orientuje się, co tak naprawdę znaczy ten termin.

kolejka

Anna Jurksztowicz - Stan pogody

Stan pogody za oknem raczej kiepski, ale ta piosenka na pewno humor poprawi :)
Ten utwór napisali Jacek Cygan (wspaniale posłużył się pogodą jako metaforą miłości i związku) i Krzesimir Dębski. Ach, ten pop lat 80-tych! Występ Anny Jurksztowicz podczas koncertu "Od Opola do Opola" - Opole '88

Wojciech Gąssowski - "Gdzie się podziały tamte prywatki"

"Gdzie te dziewczyny, gdzie tamten świat?" Ogromny przebój Wojciecha Gąssowskiego i znany przez wszystkie pokolenia (choć adresowany do osób raczej 40-50+). Słowa do tego utworu napisał Marek Gaszyński a muzykę skomponował Ryszard Poznakowski. Tutaj, pan Wojciech śpiewa ten szlagier podczas koncertu "Od Opola do Opola" (Opole '88), w którym zajął I miejsce.

kolejka

Majka Jeżowska - "Edek"

Całe lata 80-te w jednym występie. Majka jak zwykle w doskonałej formie, z trwałą na głowie i kolorowym strojem :). Uwaga - w chórkach niezastąpione Alibabki! Był to występ podczas koncertu "Premiery" 25 KFPP Opole '88. Ta piosenka zdobyła wtedy 1. nagrodę.

kolejka

Plebiscyt piosenki - Opole '88

Cykl programów "Plebiscyt piosenki - Opole '88", zwane również jako "Od Opola do Opola" miał na celu wyłonienie 24 piosenek, które wezmą udział w koncercie przebojów podczas XXV KFPP Opole '88. Tutaj mamy zestaw piosenek z marca '88.


1