Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Profil użytkownika

Albinos

Zamieszcza eksponaty od: 24 czerwca 2013 - 15:49
Ostatnio: 14 października 2015 - 11:59
Gadu-gadu: 2272928
O sobie:

Nosił wilk razy kilka...

  • Eksponatów na głównej: 288 z 411
  • Punktów za eksponaty: 17899
  • Komentarzy: 2
  • Punktów za komentarze: 0
 
kolejka

Belinda Carlise - "Heaven Is A Place On Earth"

Numer, który podnosi ciśnienie do dziś i z każdą dekadą jest aktualny.

kolejka

Alison Moyet - "Weak in the Presence of Beauty"

Po rozstaniu z Vince Clarke, z którym tworzyła projekt Yazoo brytyjska wokalistka postawiła na sukces solowy. W latach 80 miała kilka bardzo udanych przebojów, po czym jej kariera wyhamowała choć nie przestała nagrywać płyt. Dopiero przypominając się płytą "Minutes" z 2013 wróciła na szczyty list zyskując jednocześnie wielkie uznanie krytyki.

kolejka

Zdzisława Sośnicka - "Aleja Gwiazd"

Piosenka wybrana już z 6. albumu polskiej piosenkarki, która swą karierę zaczynała na początku lat 70. Album pod tym samym tytułem miał bardziej elektroniczny charakter. Wokalistka nagrywa do dziś, a w 2015 roku wydała swoją kolejną płytę.

kolejka

Lipps. Inc. - "Funkytown"

Nie będąc złośliwym to grupa jednego przeboju, ale jakiego! Piosenka spędziła 4 tygodnie na amerykańskiej liście Billboardu w 1979 roku. Inne utwory wybierane z czterech albumów grupy nie dorównywały sukcesowi tej kompozycji. W zespole śpiewała ale i także komponowała Cynthia Johnson, Czarna Miss Minnesoty z 1976 roku.

kolejka

Eruption - "One Way Ticket"

Niezapomniany weselny szlagier. Piosenka jest drugim coverem jaki wyniósł grupę na szczyt list przebojów w czasie gdy zajmował się anglikami Frank Farian prowadząc jednocześnie Boney M. Sukces grupa zawdzięcza również charyzmatycznej wokalistce jamajskiego pochodzenia, Precious Willson, która mimo popularności zespołu zdecydowała się z początkiem lat 80 rozpocząć karierę solową. Ten utwór oryginalnie śpiewał Neil Sedaka.

kolejka

Al Bano & Romina Power - "Felicita (live)"

Choć to drugi największy przebój włoskiego duetu to zdecydowanie jest to ich najbardziej rozpoznawalna piosenka.

kolejka

Jason Donovan - "Sealed With A Kiss"

Jak to w przypadku tego rodzaju gwiazdek bywa, największy hit jest coverem. Oryginalnie piosenkę zaśpiewała grupa The Four Voices w 1960 roku ale spopularyzował ją dwa lata później Brian Hyland, który często wykonywał piosenki oryginalnych kompozytorów tego szlagieru.

kolejka

Los del Rio - "Macarena"

Ten utwór choć z początku lat 90 śmiało może konkurować z innymi "szmulami" epoki "eighties". Zespół Los Del Rio znany z wykonań rumby, salsy i innych odmian "latynowskiego country" dzięki tej piosence poznał cały świat.

kolejka

Urszula - "Malinowy Król"

Jeden z największych hitów Urszuli z czasów gdy artystką opiekował się Romuald Lipko z Budki Suflera. Nad piosenką ciąży do dziś posądzenie o plagiat, choć nie zostało to udowodnione. Czy Wam ta piosenka kojarzy się z "Moonlight Shadow" Mike Oldfielda z Maggie Reilly?