Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Wideoteka

One

Singel zespołu U2
z albumu Achtung Baby wydany w marcu 1992r. W 2004 utwór został sklasyfikowany na 36. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Billy Joel - Uptown Girl

Singel Billy'ego Joela, pochodzący z jego albumu pt. An Innocent Man. Uptown Girl został wydany w 1983. Opisuje on pracowników stacji benzynowej, próbujących uwieść bogatą dziewczynę.

Gary Moore - Still Got The Blues (Live)

Gary Moore urodził się 4 kwietnia 1952 w Belfaście – brytyjski muzyk, kompozytor i wokalista, multiinstrumentalista, wirtuoz gitary. Tworzył w stylistyce rocka i bluesa, a także heavy metalu. Działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 60. XX w. w zespole rocka psychodelicznego Skid Row. Na początku lat 70. związał się na krótko z formacją Thin Lizzy, a także rozpoczął solową działalność artystyczną. Zmarł 6 lutego 2011 w Esteponie.

Too Shy - Kajagoogoo

Too Shy, to pierwszy singiel z debiutanckiego, długogrającego album White Feathers zespołu Kajagoogoo, po wydaniu którego, mimo sukcesu, Limahl postanowił rozpocząć solową karierę.

Queen - Innuendo

Utwór zespołu Queen, rozpoczynający album Innuendo. Został napisany przez Freddiego Mercury’ego, ze słowami Rogera Taylora. Charakterystycznym momentem utworu jest solo na gitarze klasycznej, wykonane przez Steve’a Howe’a, gitarzystę zespołu Yes.

Queen & Annie Lennox & David Bowie - Under Pressure

The Freddie Mercury Tribute Concert – koncert rockowy, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Celem imprezy było złożenie hołdu wokaliście grupy Queen, Freddiemu Mercury, który pięć miesięcy wcześniej, 24 listopada 1991 roku, zmarł na AIDS. Pieniądze z koncertu przeznaczono na walkę z AIDS.