Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Rok 1981

kolejka
Miś – -Przepraszam,czy mógłby się pan trochę przesunąć,bo ja nic nie widzę....
-To niech pan idzie do lekarza. Od oczu!

Miś

-Przepraszam,czy mógłby się pan trochę przesunąć,bo ja nic nie widzę....
-To niech pan idzie do lekarza. Od oczu!

Perfect - "Nie Płacz Ewka"

To prawdopodobnie najmniej banalna ballada jaka powstała w całej historii polskiej muzyki rockowej. A w świetle wydarzeń w Polsce z września 2014 znów nabiera wyrazu choć w zupełnie innym, politycznym, kontekście. Absolutny klasyk.

Ottawan - "Hands Up"

Klasyczny "szmul" dyskoteczny. Francuskim duetem opiekował się kompozytor i producent Daniel Vangarde (to on stworzył także pierwszy hit Ottawan - D.I.S.C.O.). Daniel jest ojcem Thomasa Bangaltera - niekwestionowanego króla nowego disco, tworzącego wraz z Guy-Manuelem de Homem-Christo duet Daft Punk!

Perfect - "Obracam w palcach złoty pieniądz"

Choćby nie wiem jak Z. Hołdys odżegnywał się od Perfectu to i tak te najlepsze numery powstały właśnie z jego udziałem.

kolejka

De Press - "Bo Jo Cie Kochom"

Punkowy hit z początku lat 80 polsko-norweskiego zespołu założonego przez Andrzeja Dziubka - uciekiniera-emigranta. Wykonywany na koncertach do dziś, a także przerabiany przez innych artystów jak Future Folk.

Men At Work - "Down Under"

Australijska grupa była aktywna w pierwszej połowie lat 80 wydając trzy studyjne albumy. Choć sukces odnieśli głównie na rodzimym kontynencie to ta piosenka popłynęła przez wszelkie oceany na falach radiowych całego świata.

Hanna Banaszak - "W Moim Magicznym Domu"

Pani Banaszak na polską scenę wprowadziła jazz i bossa novę w formie przyswajalnej przez estradową i festiwalowa publiczność.

Bank - "Ciągle Ktoś Mówi Coś"

Pamiętna piosenka mniej pamiętanego zespołu z początku lat 80. wydana na pierwszym albumie grupy, w której na instrumentach klawiszowych grał Marek Biliński.