Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Profil użytkownika

oleksgsm

Zamieszcza eksponaty od: 22 lipca 2013 - 20:29
Ostatnio: 22 maja 2016 - 22:17
Gadu-gadu: 222474
O sobie:

młody polak mieszkający w uk

  • Eksponatów na głównej: 2 z 9
  • Punktów za eksponaty: 333
  • Komentarzy: 1
  • Punktów za komentarze: 0
 
Pistolet do odkurzaczy Zelmer Predom – Kto pamięta takie cudeńka?
Jak ktoś miał starego czworokątnego zelmera  to może miał okazję malować pokoje?

Pistolet do odkurzaczy Zelmer Predom

Kto pamięta takie cudeńka?
Jak ktoś miał starego czworokątnego zelmera to może miał okazję malować pokoje?

zarchiwizowany

Anna Jurksztowicz - matki żony i kochanki

Motyw z serialu

autor słów utworu: E. McKee
kompozytor: K. Dębski

zarchiwizowany

Czas Relaksu - Andrzej i Eliza - Czas Relaksu

Grupa muzyczna,założona w Warszawie w 1971 roku przez Andrzeja Rybińskiego (znanego już z zespołu Dwa Plus Jeden), który stworzył duet z laureatką przeglądów studenckich - Elizą Grochowiecką (występującą wcześniej m.in. w grupie Portrety). Artystka ta śpiewała, a także grała na gitarze i instrumentach perkusyjnych (głównie na tamburynie). Andrzej Rybiński grał na flecie i na gitarze, również śpiewał.
Wkrótce do zespołu dołączył Czesław Mogiliński (grał na gitarze basowej, harmonijce ustnej i instrumentach perkusyjnych), którego w roku 1974 zastąpił Jerzy Rybiński (wokal, gitara basowa).

YMCA VILLAGE PEOPLE

"Y.M.C.A." – najbardziej znany utwór zespołu The Village People. Wydany w 1978, stał się hitem w styczniu 1979.

Utwór osiągnął miejsce drugie na amerykańskiej liście przebojów na początku 1979, a w tym samym czasie zdobył najwyższą pozycję w Wielkiej Brytanii, stając się największym przebojem zespołu. Dwuznaczny tekst piosenki sugeruje, że amerykańskie kluby YMCA stanowiły w latach siedemdziesiątych XX wieku miejsca spotkań młodych homoseksualnych mężczyzn.

"Y.M.C.A." znajduje się na miejscu 7. na liście stu najlepszych utworów tanecznych XX wieku według programu VH1. Wykorzystano go m.in. w jednym z odcinków serialu Nash Bridges, Przyjaciele, Zdarzyło się jutro, Różowe lata siedemdziesiąte a także Świat według Bundych, gdzie przybyli sami muzycy. Był także wykorzystany w filmie Dotyk miłości (melodramat, USA, 1999) oraz 7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza (komedia, Niemcy, 2004)

zarchiwizowany

The Final Countdown - Europe

The Final Countdown – trzeci album zespołu Europe. Został wydany 26 maja 1986 roku nakładem wytwórni Epic Records.

Album uplasował się na ósmym miejscu listy Billboard 200. Płyta przygotowana przez Kevina Elsona jako producenta, wcześniej współpracującego z zespołem Journey.

zarchiwizowany

Go West - Pet Shop Boys

Pet Shop Boys – brytyjska grupa muzyczna (duet), wykonująca muzykę pop, utworzona w 1981 roku. Do największych przebojów zespołu można zaliczyć single "West End Girls", "Suburbia", "It's a Sin", "What Have I Done to Deserve This?", "Rent", "Always on My Mind", "Heart", "Domino Dancing" i "Go West". Okres największej popularności grupy przypada na lata 80. Duet tworzą: wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe.

19 sierpnia 1981 roku muzycy przypadkowo spotkali się w sklepie elektronicznym na Kings Road w Londynie. Grupa, którą stworzyli, początkowo miała się nazywać West End. Nazwę Pet Shop Boys zapożyczyli później od znajomych, którzy pracowali w sklepie zoologicznym. W krótkim czasie odnieśli oszałamiający, światowy sukces. Popularność zapewniły im autorskie piosenki oparte na rytmach dyskotekowych i oryginalnie zaaranżowane. Także teksty wyróżniały się niebanalną tematyką.

zarchiwizowany

Savage - "Only You"

Mając 14 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pierwsze kroki stawiał z zespołem Taxi, w którym gitarzystą był Zucchero[1]. Tworzył dla wielu gwiazd gatunku italo disco, ale również jako producent Robyx był pionierem eurodance classic. Pisał przeboje dla Radioramy, Double You, Corony. Wypromował znanego w latach 90. rapera Ice MC, dla którego również tworzył kompozycje. W latach 90. dzięki niemu ogromny sukces odniosła Alexia zarówno piosenką "U lala" jak i promowanym przez ten utwór albumem. W 2001 wrócił do współpracy z dawnym przyjacielem Zucchero. Wynikiem był utwór Sexy Thing (Baila), który także odniósł światowy sukces.
Pod koniec 1983 rozpoczął nagrywanie utworów pod pseudonimem Savage. Jego "Don't Cry Tonight" stał się hitem w Europie i często go remiksowano. W tym samym roku nagrał "Only You". Jego pierwszy album Tonight był sukcesem[2], a pochodziły z niego takie utwory jak: Radio, Time, Love Again, Celebrate, Love Is Death[3]. W 1989 nagrał I Just Died In Your Arms Tonight (Hi-NRG[4]. Remiks utworu zespołu Cutting Crew). W tym roku wydał również album z największymi hitami. W 1994 wydał Strangelove – album zawierający szereg remiksów jego starszych utworów i czterech mieszanek Strangelove (skomponowana przez Depeche Mode). Ostatnim singlem tego okresu Savage'a był Don't You Want Me, który pojawił się w jego własnej wytwórni Dance World Atak Records (DWA) w 1994. Ten utwór nie pochodzi z albumu Strangelove.


1