Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Profil użytkownika

mariusz

Zamieszcza eksponaty od: 10 czerwca 2013 - 12:32
  • Eksponatów na głównej: 165 z 173
  • Punktów za eksponaty: 30830
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 

Autobusy z PRL-u - galeria

Pomimo tego, że nie wszystkie zostały dopuszczone do seryjnej produkcji, przyznacie, że jest na czym oko zawiesić. Naszym inżynierom nie brakowało wyobraźni.

Kargul i Pawlak – Możesz oglądać tysiąc razy, a i tak będziesz się śmiał w tych samych momentach.

Kargul i Pawlak

Możesz oglądać tysiąc razy, a i tak będziesz się śmiał w tych samych momentach.

Wrozametowska kuchenka z piekarnikiem – Do dziś znajdziemy gospodarstwa domowe, gdzie z dumą i niejaką werwą wypieka i podgrzewa domowe specjały:)

Wrozametowska kuchenka z piekarnikiem

Do dziś znajdziemy gospodarstwa domowe, gdzie z dumą i niejaką werwą wypieka i podgrzewa domowe specjały:)

Smerfetka – Kobieta-smerf. Jej hobby to hodowla kwiatów. Uwielbia podlewać je nucąc pod nosem. Nosi białą sukienkę i białe pantofle. Smerfetka została stworzona przy użyciu magii i alchemii złego czarodzieja – Gargamela. O ile w komiksie Smerfetka służyła jako narzędzie zemsty, gdyż Gargamel liczył na to, że złamie smerfom serca, o tyle w wersji animowanej jej celem było po prostu szpiegowanie smerfów. Gargamel stworzył ją, by czyniła zło, jednak po krótkim czasie "zaraziła się" ona dobrocią smerfów i przeszła na ich stronę. Początkowo miała czarne włosy i nie była specjalnie atrakcyjna, jednak dzięki operacji chirurgicznej Papy Smerfa (w kreskówce została przemieniona dzięki zaklęciu) przemieniła się w blond piękność. W komiksie była początkowo postacią jednorazową i na końcu odeszła z osady, ale ponieważ postać Smerfetki zyskała dużą popularność, w serialu animowanym zyskała stałe miejsce już od 1 odcinka (który opowiada właśnie niniejszą historię jej przybycia do wioski). Początkowo Marzyciel nie był co do niej przekonany. W oryginale Smerfetce głosu użyczyła Lucille Bliss, a w polskiej wersji Halina Chrobak

Smerfetka

Kobieta-smerf. Jej hobby to hodowla kwiatów. Uwielbia podlewać je nucąc pod nosem. Nosi białą sukienkę i białe pantofle. Smerfetka została stworzona przy użyciu magii i alchemii złego czarodzieja – Gargamela. O ile w komiksie Smerfetka służyła jako narzędzie zemsty, gdyż Gargamel liczył na to, że złamie smerfom serca, o tyle w wersji animowanej jej celem było po prostu szpiegowanie smerfów. Gargamel stworzył ją, by czyniła zło, jednak po krótkim czasie "zaraziła się" ona dobrocią smerfów i przeszła na ich stronę. Początkowo miała czarne włosy i nie była specjalnie atrakcyjna, jednak dzięki operacji chirurgicznej Papy Smerfa (w kreskówce została przemieniona dzięki zaklęciu) przemieniła się w blond piękność. W komiksie była początkowo postacią jednorazową i na końcu odeszła z osady, ale ponieważ postać Smerfetki zyskała dużą popularność, w serialu animowanym zyskała stałe miejsce już od 1 odcinka (który opowiada właśnie niniejszą historię jej przybycia do wioski). Początkowo Marzyciel nie był co do niej przekonany. W oryginale Smerfetce głosu użyczyła Lucille Bliss, a w polskiej wersji Halina Chrobak

"Ojczyzna polszczyzna" – program telewizyjny, który był emitowany od 9 sierpnia 1987 do 21 czerwca 2007 na antenie TVP2 i produkowany przez TVP Wrocław, autorstwa Jana Miodka i Władysława Tomasza Stecewicza. Program prowadził prof. Jan Miodek. Była to forma krótkiego wykładu poświęconego wybranym problemom języka polskiego. Na początku każdego programu aktorzy związani z Wrocławiem cytowali związane z językiem polskim fragmenty powieści, m.in. Mickiewicza, Słowackiego itp. Program został zdjęty z anteny wiosną 2007 z powodu spadającej oglądalności i niezbyt atrakcyjnej porannej pory emisji. Emitowany również w TVP Polonia.

"Ojczyzna polszczyzna"

Program telewizyjny, który był emitowany od 9 sierpnia 1987 do 21 czerwca 2007 na antenie TVP2 i produkowany przez TVP Wrocław, autorstwa Jana Miodka i Władysława Tomasza Stecewicza. Program prowadził prof. Jan Miodek. Była to forma krótkiego wykładu poświęconego wybranym problemom języka polskiego. Na początku każdego programu aktorzy związani z Wrocławiem cytowali związane z językiem polskim fragmenty powieści, m.in. Mickiewicza, Słowackiego itp. Program został zdjęty z anteny wiosną 2007 z powodu spadającej oglądalności i niezbyt atrakcyjnej porannej pory emisji. Emitowany również w TVP Polonia.

Bohaterowie Beverly Hills 90210 kiedyś i dzisiaj - galeria

Od zakończenia produkcji minęło już 14 lat. Czy pamiętacie jeszcze swoich ulubionych bohaterów? Zobaczcie, jak wyglądają teraz!

Seria Harlequin – Był taki czas, kiedy te romansidła czytał kraj cały?

Seria Harlequin

Był taki czas, kiedy te romansidła czytał kraj cały?