Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Profil użytkownika

kuba

Zamieszcza eksponaty od: 10 czerwca 2013 - 5:04
  • Eksponatów na głównej: 117 z 130
  • Punktów za eksponaty: 16766
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
zarchiwizowany

Space Invaders

Fabuła: Gracz kontroluje działko, przemieszczając je na dole ekranu i strzelając do kosmitów. Celem jest zniszczenie pięciu rzędów kosmitów, po jedenaście przeciwników w każdym (w niektórych wersjach liczby te mogą się różnić), które poruszają się poziomo tam i z powrotem oraz opadają na dół ekranu. Gracz pokonuje kosmitę, zyskując przy tym pewną liczbę punktów, zestrzeliwując go z działka. Im więcej kosmitów gracz zniszczył, tym szybsze są ich ruchy oraz muzyka gry. Pokonanie jednej fali kosmitów powoduje nadejście kolejnej, trudniejszej – cykl ten może trwać w nieskończoność. Kosmici starają się zniszczyć działko, strzelając w nie. Jednocześnie zbliżają się ku dołowi planszy. Gdy tam dotrą, oznacza to, że ich inwazja się powiodła, a gra się kończy. Specjalny „tajemniczy statek” czasami przemieszcza się u góry ekranu – za jego zniszczenie gracz otrzymuje dodatkowe punkty. Działko chronione jest przez kilka stacjonarnych stanowisk obronnych (ich liczba zależy od wersji gry), które są stopniowo niszczone przez

zarchiwizowany

Maanam - "Wyjątkowo zimny maj"

W listopadzie 1991 roku Maanam powrócił na rynek z płytą 'Derwisz i anioł', promowaną nagraniem 'Nie bój się, nie bój się'. Największą furorę zrobiły jednak dopiero kolejne: 'Anioł' oraz zamieszczony 'Wyjątkowo zimny maj'. Zdjęcie na okładce płyty wykonał Andrzej Świetlik, odpowiedzialny za okładki płyt Maanamu do 1994 roku. Album osiągnął nakład ponad 120 tysięcy egzemplarzy.

zarchiwizowany

Reksio: Reksio i świerszcz - odcinek 52

Pięćdziesiąty drugi odcinek przygód pieska o imieniu Reksio – polski serial animowany produkowany w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej opowiadający o przygodach tytułowego psa Reksia oraz jego przyjaciół – kur, koguta, kotów, innych psów oraz jego właścicieli.

zarchiwizowany

Reksio: Poliglota - odcinek 1

Pierwszy odcinek przygód pieska o imieniu Reksio – polski serial animowany produkowany w latach 1967-1990 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej opowiadający o przygodach tytułowego psa Reksia oraz jego przyjaciół – kur, koguta, kotów, innych psów oraz jego właścicieli.

zarchiwizowany

Olimpiada Bolka i Lolka: Siatkówka - Odcinek 11

Jedenasty odcinek z serii "Olimpiada Bolka i Lolka" – serial animowany produkcji polskiej zrealizowany w latach 1983-1984 pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Serial przybliża młodym widzom tajniki poszczególnych dyscyplin sportowych

zarchiwizowany

Zabawy Bolka i Lolka: Opiekunowie zwierząt - Odcinek 6

Szósty odcinek serii "Zabawy Bolka i Lolka" – polskiego serialu animowanego wyprodukowanego w latach 1975-1976. Siódmy cykl o przygodach Bolka i Lolka.

zarchiwizowany

Przygody Bolka i Lolka: Morska wyprawa - Odcinek 51

Pięćdziesiąty pierwszy odcinek z serii "Przygody Bolka i Lolka" – polski serial animowany wyprodukowany w latach 1972-1980 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jest to piąty cykl o przygodach Bolka i Lolka. Film, w porównaniu do pozostałych, posiada największą liczbę odcinków i oprócz tego po raz pierwszy wystąpiła w nim nowa, żeńska postać głównych bohaterów - Tola, która swój udział rozpoczęła w odc. 4 (pt. Tola). Każdy z odcinków przedstawia obu bohaterów (czasami także Tolę), mających do czynienia z nowymi przygodami, zwykle rozgrywanymi w czasie wakacji oraz ferii zimowych.

zarchiwizowany

Przygody Bolka i Lolka: Podwodna wycieczka - Odcinek 22

Dwudziesty drugi odcinek z serii "Przygody Bolka i Lolka" – polski serial animowany wyprodukowany w latach 1972-1980 w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jest to piąty cykl o przygodach Bolka i Lolka. Film, w porównaniu do pozostałych, posiada największą liczbę odcinków i oprócz tego po raz pierwszy wystąpiła w nim nowa, żeńska postać głównych bohaterów - Tola, która swój udział rozpoczęła w odc. 4 (pt. Tola). Każdy z odcinków przedstawia obu bohaterów (czasami także Tolę), mających do czynienia z nowymi przygodami, zwykle rozgrywanymi w czasie wakacji oraz ferii zimowych.