Trwa przetwarzanie danych
Sklep Pewex

Pewex

Profil użytkownika

kiender

Zamieszcza eksponaty od: 12 sierpnia 2016 - 16:00
Ostatnio: 22 grudnia 2016 - 9:11
  • Eksponatów na głównej: 1 z 4
  • Punktów za eksponaty: 151
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
 
kolejka

Komputery w PRLu - Zx Spectrum

Posiadanie komputera w latach 80-tych było przepustką do lepszego świata. Na szklanym ekranie czarno-białego Rubina toczyliśmy wirtualne boje broniąc Ziemi przed najazdem kosmitów, biliśmy rekordy okrążeń w wyścigach i zwiedzaliśmy ponure zamczyska. Ten odcinek Loading poświęcamy poczciwemu ZX Spectrum, który był jednym z najpopularniejszych komputerów w Polsce.

Star Wars na VHS – Trzy filmy z serii Star Wars upchnięte na dwa VHS’y E180. Ze względu na długość „Imperium Kontratakuje” było podzielone na dwie części. W pewnym momencie ( najczęściej podczas scen na Dagobah ) pojawiał się czarny ekran oznaczający koniec taśmy i magnetowid rozpoczynał przewijanie do początku. Film kontynuowało się z drugiej kasety i później następowało płynne przejście do „Powrotu Jedi”.

Star Wars na VHS

Trzy filmy z serii Star Wars upchnięte na dwa VHS’y E180. Ze względu na długość „Imperium Kontratakuje” było podzielone na dwie części. W pewnym momencie ( najczęściej podczas scen na Dagobah ) pojawiał się czarny ekran oznaczający koniec taśmy i magnetowid rozpoczynał przewijanie do początku. Film kontynuowało się z drugiej kasety i później następowało płynne przejście do „Powrotu Jedi”.

kolejka
Kasety VHS – Pudełko z taśmami – obowiązkowe wyposażenie weekendowego wypadu na „giełdę”. Znak rozpoznawczy dla zainteresowanych – pudełko z VHSami pod pachą. Taśmy ułożone nazwami filmów do góry były na wymianę, te odwrócone plecami oznaczały świeżo zdobyte lub nie na handel. Zawartość pełna ówczesnych szlagierów: Top Gun, Robocop, Predator, Akademia Policyjna czy Powrót do przeszłości

Kasety VHS

Pudełko z taśmami – obowiązkowe wyposażenie weekendowego wypadu na „giełdę”. Znak rozpoznawczy dla zainteresowanych – pudełko z VHSami pod pachą. Taśmy ułożone nazwami filmów do góry były na wymianę, te odwrócone plecami oznaczały świeżo zdobyte lub nie na handel. Zawartość pełna ówczesnych szlagierów: Top Gun, Robocop, Predator, Akademia Policyjna czy Powrót do przeszłości

kolejka

Upadek 16-bitowych komputerów

Odcinek Loading'u poświęcony upadkowi komputerów 16-bitowych w połowie lat 90-tych widziany z perspektywy czterech graczy-wapniaków.


1